KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ’nden Halep Çocuklarına Destek…

Kıbrıs İlim Üniversitesi Halep’te yaşanan savaşta mağdur olan çocuklara destek olmak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile ortak bir “bağış kampanyası” düzenledi.

Girne Ramadan Cemil Meydanı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı ile birlikte Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİU) Yönetimi tarafından görevlendirilen yetkililerin de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Kuzey Kıbrıs Sivil Savunma Teşkilatı da hava muhalefetine karşı insanların mağdur olmaması için meydana çadır kurarak destek verdi.

Girne halkına kampanyanın nedenleri anlatılarak, Halep’te yaşanan insanlık dramına dikkat çekildi. Kıbrıs İlim Üniversitesi Yetkilileri “Savaşların asıl mağduru her zaman çocuklar olmuştur. Şu anda Halep Çocukları kendilerine uzatılan her ele muhtaçlar. Bu gerçeği anlatmak ve dünyada devam etmekte olan tüm savaşların bir an önce sona ermesini dileyerek, toplanan bağışları Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’na teslim ediyoruz. Kızılay toplanan bağışları Halep Çocukları yararına kullanılması için açılan hesaba gönderecek. Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak sadece Kıbrıs’ta değil tüm dünyadaki olaylara karşı duyarlıyız ve insanlık ayıbı olan tüm olayların da karşısında olmaya devam edeceğiz ” açıklamasında bulunarak, Kuzey Kıbrıstaki Sivil Toplum ve Gönüllü Kuruluşlarla ortak projelere devam edeceklerini vurguladılar.

Show Buttons
Hide Buttons