KİU HUZUREVİNDEKİ ÖĞRETMENİ UNUTMADI…

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİU), 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Lapta Huzurevinde bulunan Serpil Kırar öğretmeni ziyaret ederek kendisine tüm okul öğrencileri adına çiçek verdi.

KİU Sosyal Faaliyetler Departmanı’nın organize ettiği ve PDR öğrencilerinin de gönüllü katıldığı bu ziyaret, Lapta Huzurevi’nde kalan diğer sakinler tarafından da mutlulukla karşılandı.

KİU Basın Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada “Lapta Huzurevi sorumlusu Ayşe Kaya’yla gerçekleştirilen sohbette, Huzurevinde toplam 37 yaşlının bulunduğu, bunlardan 27 sinin zihinsel engelli geriye kalanların kendi bakımını yapabilen yaşlılar olduğunu, huzurevinde istedikleri tek şeyin yılda bir kez hatırlanmak değil bu insanların sürekli ziyaret edilmesi olduğunu, geriye kalan hizmetlerin devlet ve sponsorlar tarafından karşılandığını samimiyetle dile getirmiştir. Biz Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak geçen yıldan beri Toplum Gönüllüleri Kulübü aracılığıyla yaşlılarımıza ziyaret gerçekleştirmekteyiz. Bu ziyaretleri bundan sonra daha sık gündeme getirip öğrencilerimizin bu konudaki duyarlılığını artırmak amacındayız. Bir gün herkesin yaşlanacağını, sevgi ve ilgiye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacağımız günlerin geleceğinin bilinciyle, bu amacı öğrencilerimize kazandırdığımız zaman, başkalarının hayatında fark yaratmanın sonsuz hazzını yaşamanın ne büyük erdem olduğunu kazandırdığımızda biz de üniversite olarak amacımıza ulaşmış olacağız” diyerek bundan sonra huzurevi ziyaretlerini daha sık yapacaklarının altı çizildi.

Show Buttons
Hide Buttons